Kateřinská jeskyně a oběd

11. září 2018 v 17:56 | Deer and Johy
Zdravím.

Mám tu pro vás pokračování našeho výletu. Tentokrát tedy Kateřinská jeskyně a oběd.

Tento článek je v podstatě tvořen ze dvou článků na jedno téma, které jsme napsaly já a Johy.


Golden Deer

Jelikož se Kateřinská jeskyně nachází kousek od skalního mlýna, zašly jsme nejdříve tam. Měly jsme docela velké štěstí, jelikož nám prohlídka začínala za 10min po zakoupení lístků.(Lístky do Kateřinské jeskyně bohužel nezakoupíte na stejném místě jako lístky na Macochu nebo na vláček. Pokladna pro Kateřinskou jeskyni se nachází jen kousek dál od domu přírody.)

Kateřinská už z venku působí úchvatně. Tedy aspoň z mého pohledu. Už před vstupem jsme se oblékly do mikin, jelikož jsme věděli, že nám během prohlídky teplo nebude.V jeskyni je totiž 6 stupňů a to celoročně.


Prohlídka byla velice příjemná a zajímavá. Stalagmity, stalagnáty a další skalní útvary mě dokonale fascinovaly. V Kateřinské jeskyni žili například skalní medvědi nebo netopýři, kteří tam jsou dodnes. Je zde také dokonalá akustika, která vám bude během prohlídky předvedena pomocí hudby.


Prohlídka trvala přibližně 45 min

Prohlídku jsme si velice užila. Bylo sice velice těžké fotografovat za chůze a ve tmě s minimálním osvětlením ale pár fotek jsem nakonec pořídila. Nedá se říct, že by osvětlení bylo špatné spíše naopak. Způsob nasvícení dodával jeskyni krásnou atmosféru. Ovšem pro amatérské fotografy jako jsem já to může být lehce problém.Výlet do Kateřinské jeskyně
Johy

Ahoj,
u dnešního článku Vás vítá Johy. V létě jsme se vydaly, jak již do zmíněné Punkevní jeskyně, tak i do Kateřinské a to na mé přání.
Dle mého názoru je Kateřinská jeskyně hezčí než Punkevní. Sice na "Punkevkách" je i jízda na lodičkách s průvodci, kteří mají občas až neskutečné hlášky, ale u mě vyhrává Kateřinská.


Chtěla bych zde zmínit i pověst o názvu jeskyně.

Dívka jménem Kateřina v okolí jeskyně pásla ovce a jedna se jí údajně zaběhla právě do jisté jeskyně. Dívka se ji vydala hledat a ztratila se. Nicméně lidské ostatky se zde nenašly, pouze medvědí.

Já jsem toho názoru, že je i tato pověst možná, protože medvědi dívku mohli sníst.
Výklad byl od průvodkyně velmi hezký, dobře se poslouchal.
V ceně vstupenky je i možnost navštívit Dům přírody Moravského krasu, tu jsme ale vynechaly, jelikož jsme neměly
dostatek času.

Prohlídka: 9/10 (vždy je co pilovat)

Oběd - Skalní mlýn - Johy

Zašly jsme si na oběd do Penzionu Skalní mlýn. Prostředí bylo příjemné, toalety by mohly zrenovovat. Špinavé nebyly, ale opotřebované ano. Obě jsme si daly "smažák s hranolky", jednu porci donesli asi do 10 minut, nicméně druhou asi o dalších 10 minut později. V tomhle ohledu to příjemné opravdu nebylo. Ceny byly průměrné, obzvlášť na to, že jsme jedly blízko památky.


Obsluha: 7/10
Prostředí: 8/10
Čekání: 5/10
Jídlo: 7/10
Ceny: 8/10
Celkově: 7/10

Já jsem si celkově výlet užila J. Mějte se zatím hezky. JohyOběd - skalní mlýn - Deer

Na oběd jsme si zašly do místí restaurace. Jelikož jsme trochu spěchaly, rozhodly jsme se dát si na oběd oblíbené a velice jednoduché jídlo a to smažený sýr. K tomu hranolky a samozřejmě tatarku.

Vzhled restaurace je dle mého názoru velice příjemný. Je tu možnost sedět uvnitř nebo venku na zahrádce. Já a má kamarádka jsme seděly ve vnitř jelikož venku už nebylo místo. Vnitřní část byla velice dobře osvětlená a příjemná na první pohled.


Na obsluhu jsme nemusely dlouho čekat. Bohužel na jídlo jsme si už počkaly. Než donesly jednu porci, tak už jsme si myslely, že už se nenajíme vůbec. O to víc mě mrzelo, že má kamarádka musela čekat déle. Navíc zapomněli na tatarku. Sice to není věc, kterou bych nedokázala přežít ale, pokud by má kamarádka neřekla číšnici, aby mi ji donesla,pravděpodobně bych jí nedostala vůbec.


Je sice pravda, že v turistických oblastech jako je například právě Moravský kras, projde restaurací mnoho návštěvníků a stoly bývají často plně obsazeny. Avšak tohle nebyl právě tento případ. Osobně jsem čekala, že smažený sýr bude rychle hotový, jelikož se nejedná o složité jídlo a vzhledem k počtu číšníků nám bylo trošku divné, že jsme čekaly tak dlouho. Ale jelikož jsme tolerantní a chápaví lidé nenechaly jsme se nijak rozhodit či si kazit náladu a v klidu jsme si popovídaly, než nám jídlo přinesly. Mně osobně chutnalo a s porcí jsem byla velice spokojená.

Webové stránky - 7 / 10
Vzhled restaurace - 8 / 10
Obsluha - 5 / 10
Menu - 7 / 10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama